top of page

Sosyal medya yönetimi nedir?

Sosyal medya yönetimi, içerik oluşturma ve yayınlama, etkileşimleri izleme, müşteri ve etkileyicilerden oluşan bir topluluk oluşturma ve yapılan çalışmaların sonuçlarını raporlama ve analiz etme sürecidir.sosyal-medya-yonetimi

Hizmet verilen şirketin hedeflerine bağlı olarak bu süreç, Facebook'tan YouTube'a uzanan birçok kanalı kapsayabilir. Bir işletme kaç tane sosyal medya kanalı kullanırsa kullansın, sosyal medya yönetimi bir şirketin pazarlama stratejisinin ayrılmaz bir parçasıdır ve ölçülebilir bir yatırım getirisi (ROI) sağlayabilir.


Şirketlere ait birden fazla sosyal medya hesabını yönetmek hem bir sanat hem de bir bilimdir. Sosyal medya kanallarındaki verileriniz, hem para hem de zaman açısından kaynaklarınızı nasıl yönlendirmeniniz gerektiği konusunda size önemli sonuçlar verebilir.


Sosyal medya yönetimi, Facebook, Instagram, Youtube ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında yayınladığınız içeriği oluşturma, yayınlama, analiz etme ve bu platformlardaki kullanıcılarla etkileşim kurma süreçlerini kapsar. Profesyonel sosyal medya yönetim hizmetleri ile bu platformlarda yapılan tüm çalışmalar, planlı ve sürdürülebilir hale getirilebilir.


Sakarya'daki marka ve işletmeler için sosyal medya yönetimi ve dijital reklam modelleri hakkında daha fazla bilgi almak ve profesyonel destek için ana sayfayı ziyaret edin.

Comments


bottom of page